Juureravi

Miks teostada juureravi HanzaDent kliinikus?
- Kogu juureravi tehakse mikroskoobi suurendusega.
- Lisaks kasutatakse 3D diagnostikat.
- HanzaDent Hambaravis on mikroskoop igas kabinetis.
Juureravist
Hammas koosneb:
- hambakroonist, mis on suus nähtav hambaosa;
- hambajuurest, mis hoiab hammast luu sees kinni.
Hamba sees on õõnsus, kus on närv ja veresooned, mis hammast toidavad. Kanalid, mille kaudu närv ja veresooned hambasse sisenevad, asuvad hambajuurte sees ning neid nimetatakse juurekanaliteks.
Kui esineb üle 5 minuti kestev hambavalu, hammas valutab öösiti, reageerib valuga külmale ja kuumale või on hammustades valulik, on reeglina tegu põletikuga. Sellisel juhul ulatub hambaauk juba närvini (pulpiit). Kui pulpiit on jäänud ravimata ja infektsioon on levinud juurekanalitesse või hamba alla, on tegu peridontiidiga.
70 % pulpiite on sümptomite vabad. Kui hambaarsti juures kontrollis ei käida, arenevad nad reeglina kroonilisteks peridontiitideks, mis võivad ägestuda ja ilmneda põsepaistetuse näol.
Juureravi eesmärk on infektsiooni ja põletiku ravi hambas ja seda ümbritsevates kudedes. Ravimata jätmisel levib põletik lõualuusse ja võib teatud juhtudel isegi eluohtlikuks muutuda. Seetõttu tuleb põletikulised hambad koheselt ravida või eemaldada, vältimaks põletiku levikut.
Juureravi teostatakse kohaliku tuimestusega. Hammas isoleeritakse suuõõnest kummist kofferdami abil, hamba kanalid puhastatakse infektsioonist ja nekrotiseerunud koest. Seejärel loputatakse antibakteriaalsete vahenditega, juurekanalid kujundadakse vastavalt vajadusele ning hambasse asetatakse ravim ja ajutine täidis. Kui juureravi teostatakse ühe visiidiga siis täidetakse juurekanalid püsivalt ja taastatakse hambakroon.
Peale juureravi võib esineda hamba valulikkust ja tundlikkust. Sel juhul tasub võtta valuvaigistit, nt ibuprofeeni. Kui valu ei taandu, tuleb pöörduda oma hambaarsti poole.
Paranenud kolle (ravi teostas dr. Jaroslav Skrut)
Uuri rohkem juureravist
Juurekanalid on väga väikesed anatoomilised struktuurid. Nende paremaks puhastuseks ja töötluseks on vajalik nende nägemine ja toimingute visuaalne kontroll. Selle jaoks kasutatakse hambaravi mikroskoopi, mis võimaldab arstil näha juurekanaleid kuni 30 korda suurematena kui nad tegelikult on. Mikroskoobiga juureravi on valutu protseduur kuna seadet kasutakse ainult vaatluseks.
Mikroskoobiga juureravi võimaldab ulatuslikuma ülevaate juurte kuju ja puhtuse üle ning see tagab omakorda parema ravi prognoosi.
Kui hamba all olev põletik ei allu konservatiivsele juureravile ning juurealune kolle säilib, siis peale juureravi lõppu on põletiku raviks selle kirurgiline eemaldamine. Seda protseduuri nimetatakse juuretipu resektsiooniks.
Protseduuri käigus eemaldatakse kirurgiliselt juure all olev põletikuline kude, väike osa juuretipust ning täidetakse juurekanal retrograadselt ehk juuretipu poolt.
Juuretipu resektsioon on patsiendile suhteliselt valutu kuid sellele järgnevad paistetus ja valulikkus on pisut ebameeldivad. Sel perioodil on soovitatav võtta valuvaigisteid ja järgida arsti nõuandeid.