Hammaste implanteerimine

Hammaste implantatsioon on kõige efektiivsem ja kaasaegsem viis proteesida puuduvad hambad. HanzaDent Hambaravis on lai valik hamba implantaate vastavalt iga inimese vajadustele ja soovidele.

Kas hamba implanteerimine on mulle vajalik?

Kõik inimese hambad on olulised ja nendel igaühel on oma roll ja funktsioon. Kui mõni hammas on puudu või kuulub eemaldamisele tuleks see võimalikult kiiresti asendada. Implanteerimine on kaasaegseim ja patsiendi jaoks mugavaid viis proteesida puuduvad hambad. Seega hammaste puudumisel või kui on plaanis nende eemaldamine tuleb aegsasti planeerida hammaste implantatsioon.

Kas mulle saab hamba implantaati panna?

Konsultatsiooni käigus arst hindab olemasolevat luumahtu ja pehmet kudet, teeb vajadusel 3D röntgen pildi (koonuskiirkompuuter tomograafia) ning annab teada kas hamba implanteerimine on koheselt võimalik või on vajalikud lisaprotseduurid nagu luumahu suurendamine ja limaskesta plastika. Hammaste implanteerimine annab parima tulemuse kui patsiendil on piisavad nii luud kui ka iget.

Kas hamba implanteerimine on valulik protseduur?

Tavaliselt on implanteerimine vähem ebameeldiv kui hamba eemaldamine. Implantatsioon teostatakse kohaliku tuimestusega ja see ei ole valus. Peale protseduuri annab arst soovitusi kuidas toimida ja millist rohtu kodus võtta kui esineb valu, turset või hematoome. Ăśhe – kahe hamba implanteerimine reeglina ei põhjusta vaevusi mis kestaksid ĂĽle paari päeva. Suuremate protseduuride puhul võib mõned päevad olla turse, harvem hematoomid.

Millal ma “hamba” suhu saan?

Sageli saab kohe implantatsiooni järgselt asetada implantaadile ajutise krooni või silla. Juhul kui see ei ole võimalik tuleb oodata implantaadi täielikku luustumist ja alles siis saab sellele krooni peale panna. Luustumine võib võtta alates kahest kuust kuni poole aastani, sõltuvalt teostatud protseduuridest.

Mis on hamba implantaadi hind?

HanzaDent Hambaravis on patsiendil võimalik valida erinevate implantaatide vahel. Implantaadid erinevad oma kuju, suuruste, sulami ja proteesimise võimaluste poolest. Samuti implantaatide hind on erinev. Implantaadi hind koos krooniga algab 1300 €

Kuidas ma implantaati hooldan?

Implantaate hooldatakse täpselt samamoodi nagu oma loomulikke hambaid.

Kui kaua implantaat mul suus pĂĽsib?

Kui patsient hooldab oma hambaid korralikult, tal ei ole hambakivi, hambakattu ja igemepõletikku püsivad implantaadid suus aastaid. Kui implantaati ümbritseval igeme tekib põletik, see hakkab veritsema tuleb koheselt pöörduda hambaarsti vastuvõtule probleemi lahendamiseks.

Kas mulle asetatud implantaat luustub hästi?

Implantoloogia teadus kirjandus ja meie kogemus näitab, et esmakordselt asetatud implantaatidest luustub 97%. Korduv implanteerimine on teaduskirjanduse põhjal 70% juhtudest edukas protseduur.

Kas hammaste implantatsioon kuulub Tervisekassa poolt kompenseerimisele?

Hammaste implantatsioon on hammaste proteesimine, seega vanaduspensionäridel on võimalik saada Tervisekassalt üks kord kolme aasta jooksul 260 € proteesimisele kulunud raha kompensatsiooni.

Implantaatide eelised traditsiooniliste sildade ja proteeside ees

Hammaste implantatsioon on kõige efektiivsem ja kaasaegsem viis proteesida puuduvad hambad. HanzaDent Hambaravis on lai valik hamba implantaate vastavalt iga…

Loe rohkem
Implantaatide eest hoolitsemine: soovitused ja nõuanded

Hammaste implantatsioon on kõige efektiivsem ja kaasaegsem viis proteesida puuduvad hambad. HanzaDent Hambaravis on lai valik hamba implantaate vastavalt iga…

Loe rohkem
Broneeri aeg