Esteetiline hambaravi

Tehnoloogia areng on kaasa toonud palju võimalusi hammaste esteetilise väljanägemise loomiseks või taastamiseks ehk esteetilisele hambaravile. Kaasaegsed materjalid võimaldavad muuta nii hammaste värvi, kuju kui ka suurust.

Esteetiline hambaravi hõlmab endas nii naeratuse joone korrigeerimist kui ka hammaste ja suuõõne põhjalikku survepesu. See puhastab hammastele kogunenud pigmendi ja toob esile ilusa loomuliku hambavärvi. Naeratuse ilusamaks muutmisel vahetatakse ajaga oma värvi muutnud täidised hamba värviga sobivate täidiste vastu või/ja paigaldatakse laminaadid, kroonid ja sillad.

Esteetilise hambaraviga tegeledes, tuleb meeles pidada ka neid hambaid, mida naeratamisel näha ei ole. Kõiki hambaid tuleb võtta ühtse tervikuna ning võrdselt peab hoolitsema nii esi- kui tagahammaste eest. Juhul, kui te pöörate suurt tähelepanu ainult esihammaste tervisele ja kaunile väljanägemisele ning jätate tagumised purihambad hoole ja ravita, lagunevad need ära. Seejärel jääb mälumiskoormus rohkem esihammastele, milleks need aga ette nähtud ei ole, sest mälumistöö peavad ära tegema purihambad. Juhul kui purihambaid ei ole või nende asend hambumuses ei võimalda neil normaalselt mälumisest osa võtta, langeb topelt koormus esihammastele ning probleemid ei lase kaua oodata.

Esteetilise hambaravi alla kuulub:

  • hammaste valgendamine;
  • hammaste kuju ja värvi ilusamaks muutmine;
  • proteesimine laminaatide või komposiit täidiste abil;
  • vajadusel ka igemekirurgia.

Pildil (üleval) on näha “enne” ja “pärast” võrdlust.

Korduva kippuvad küsimused

1.Kas esteetilise hambaravi protseduurid on valulikud?

Kõik protseduurid on valutud. Vajadusel teeb arst enne protseduuri algust nii limaskesta pinna tuimestust kui ka tuimestuse süsti. HanzaDent Hambaravis on võimalus ka sedatsioonis protseduure teostada.

Hamba valgendamise protseduur kestab umbes 1 tund aega. Tulemuse pikendamiseks soovitatakse koheselt peale kabineti valgendust teha kodus hammaste valgendust 10 päeva lisaks. Peale kabineti valgendust on kohe võimalus soetada koduse valgenduse komplekt.

Hamba valgendamine on ohutu. Kõige sagedasemaks kõrvalmõjuks on hammaste tundlikkuse suurenemine. Seda saab parandada kas kasutades kuidlikust vähendavaid hambapastasid või geele.

Hamba valgendamise protseduuri kordamise sagedus on väga individuaalne ja sõltub sellest kui palju inimene oma igapäevaelus tarbib hambaid värvivaid sööke ja jooke.

Laminaatidega reeglina ei proteesita hambaid. Laminaadid on hammastele asetatavad katted millel on tavaliselt eelkõige esteetiline funktsioon. Kui hammas on ulatuslikult kahjustatud või juba eelnevalt korduvalt plommitud on soovitatav hammas kroonida.

Igasuguse hambaravi edu eelduseks on korralik kodune suuhügieen. Laminaatide eluiga pikendab kindlasti öösel suus kantav kaitsekape. Eelnimetatud eeldustega peaksid laminaadid kestma ikka mitu aastat.

Erinevatel põhjustel elu jooksul võib juhtuda nii, et igemed taanduvad ja paljastuvad hambakaelad. See kujutab endast nii esteetilist kui ka hammaste tervist ohustavat probleemi. Sõltuvalt igeme taandumise põhjustest on võimalik neid kirurgiliselt korrigeerida oma õige koha peale tagasi tuua, seda nimetatakse igemekirurgiaks.

Iga kord annab arst patsiendile kaasa konkreetsed soovitused kuidas opereeritud piirkonna eest hoolitseda. Reeglina tuleb seda kohta õrnalt pesta vältimaks haava kahjustamist ja kasutada spetsiaalset suuloputus vedelikku.

 

 

Broneeri aeg