Esteetiline hambaravi

Tehnoloogia areng on kaasa toonud palju võimalusi hammaste esteetilise väljanägemise loomiseks või taastamiseks ehk esteetilisele hambaravile. Kaasaegsed materjalid võimaldavad muuta nii hammaste värvi, kuju kui ka suurust.

Esteetiline hambaravi hõlmab endas nii naeratuse joone korrigeerimist kui ka hammaste ja suuõõne põhjalikku survepesu. See puhastab hammastele kogunenud pigmendi ja toob esile ilusa loomuliku hambavärvi. Naeratuse ilusamaks muutmisel vahetatakse ajaga oma värvi muutnud täidised hamba värviga sobivate täidiste vastu või/ja paigaldatakse laminaadid, kroonid ja sillad.

Esteetilise hambaraviga tegeledes, tuleb meeles pidada ka neid hambaid, mida naeratamisel näha ei ole. Kõiki hambaid tuleb võtta ühtse tervikuna ning võrdselt peab hoolitsema nii esi- kui tagahammaste eest. Juhul, kui te pöörate suurt tähelepanu ainult esihammaste tervisele ja kaunile väljanägemisele ning jätate tagumised purihambad hoole ja ravita, lagunevad need ära. Seejärel jääb mälumiskoormus rohkem esihammastele, milleks need aga ette nähtud ei ole, sest mälumistöö peavad ära tegema purihambad. Juhul kui purihambaid ei ole või nende asend hambumuses ei võimalda neil normaalselt mälumisest osa võtta, langeb topelt koormus esihammastele ning probleemid ei lase kaua oodata.

Esteetilise hambaravi alla kuulub:

  • hammaste valgendamine;
  • hammaste kuju ja värvi ilusamaks muutmine;
  • proteesimine laminaatide või komposiit täidiste abil;
  • vajadusel ka igemekirurgia.

Pildil (üleval) on näha “enne” ja “pärast” võrdlust.

Broneeri aeg