Proteesiarst

Kes on proteesiarst?

Tegu on hambaarstiga kes on kas lõpetanud hammaste proteesimise residentuuri (eriarst) või saanud muud lisa- ja täiendõpet hammaste proteesimise teemal, ning kelle üheks tegevusalaks on hammaste proteesimine.

Kuidas saab proteesiarst mind aidata?

Kui Sul on puudu üks või mitu hammast tuleks need tüsistuste tekkimise ennetamiseks võimalikult kiiresti proteesida. Samuti kui raviplaan näeb ette lootusetute hammaste asendamist, tuleks nende proteesimise võimalustele mõelda enne kui need eemaldada. Siinkohal aitab Sind hambaarst/proteesiarst.

Milliseid hambaproteese saab proteesiarst teha?

Reeglina oskavad proteesiarstid teha erinevaid hammaste proteese, nii suust eemaldatavaid, kui ka suhu fikseeritud proteese, nahu kroonid, sillad oma hammastel või implantaatidel. Samas mõni hambaarst teeb kas ainult suust eemaldatavaid või suhu fikseeritud proteese.

Millal on õige aeg hambaid proteesida?

Hambaarst enne hamba eemaldamist reeglina juba mõtleb selle hamba proteesimisele kuna saab aru hammaste tähtsusest hambareas sõltumata sellest kas ta on ka proteesiarst või mitte. Meil ei ole nii öelda “liigseid” hambaid (va tarkusehambad) mille eemaldamine ei tekitaks inimese suuõõne tervisele probleeme. Seega mida varem puuduvad hambad proteesida seda parem. Aga kui hambad on ammu puudu ja pole olnud mahti selle probleemiga tegeleda siis liiga hilja ei ole kunagi. Proteesiarst saab alati aidata.

Kui ruttu ma oma proteesid kätte saan?

Siin kõik sõltub konkreetsest olukorrast ja proteesi liigist. Mõned proteesid ( näiteks ajutised proteesid ) saab kätte päeva – paariga, mõne proteesiga võib minna mitu kuud.

Kui tihti ma proteeside kontrollis käima pean?

Vastavalt sellele kuidas on määranud hambaarst, enamus juhtudel kord iga kuue kuu järel.

Kas proteesiarsti juurde on pikad järjekorrad?

Hambaarst Tallinnas on üpris nõutud arst. Proteese teeb aga ainult osa hambaarstidest, seega võib juhtuda, et vastuvõttu tuleb mõned nädalat oodata.

Vali endale sobiv hambaarst/proteesiarst ja broneeri aeg juba täna!

Broneeri aeg