Laste hambaarst

Lapsed on meie ühiskonna kõige kergemini haavatavad liikmed. Nende vaimse ja füüsilise tervise hoidmine ja vajadusel haiguse ravimine on iga lapsevanema ja hambaarsti kohustus. Kahjuks on paljudel lastel kujunenud hambaarsti hirm. Sellel on mitmeid põhjuseid: mõnikord tuuakse laps esimest korda arsti juurde alles siis kui laps on hambavalu käes öösel magamata olnud või kaua valu tõttu nutnud. Ja kui nüüd hambaarst ütleb: “Tee palun suu lahti.”. Siis näidata hammast, mis nii palju vaeva on tekitanud on kindlasti hirmus.

Laste hambaarst keskendub oma töös valutule ja tõhusale laste hammaste ravile.

Laste ambaarst teab, et :
• lapse vaimne heaolu
• hambaarsti hirmust ülesaamine
• hamba aukude ja põletike ravi
• koduse hammaste pesu harjumuse kujundamine

on kõik väga tähtsad ravi osad. Hambaarsti eesmärk on, et tema väike patsient peseks hea meelega kodus hambaid kaks korda päevas ja tuleks rõõmuga iga poole aasta pärast hammaste kontrolli.

Selle eesmärgi saavutamiseks hambaarst oma poolt proovib alati selgitada lapsele mida ta teeb ja teostada protseduure valutult kohaliku tuimestusega. Kui laps teab, mis teda ees ootab siis pole midagi karta. Laste hambaarstile abiks on ka SUUKOOLI APP, mille saab iga laps oma telefoni alla laadida, et hambapesu lõbusam oleks.

Laste hambaarst vajab ka kindlasti lapsevanema abi, terve keskkond kodus, mis soodustab tervislikku toitumist, hammaste pesu ja lapsevanem, kes selgitab regulaarsete kontrolli vajadust, loob olukorra kus laps tuleb arsti juurde kindla tundega.

Me alati loodame teie abile kallid lapsevanemad!

Meie eesmärk on ilusa naeratusega rõõmus laps!

Broneeri kontrolli aeg oma lapsele juba täna!

Tervisekassa kindlustuse olemasolul tasub ravi eest kuni 19. aastaseks saamiseni Eesti Tervisekassa.

Broneeri aeg