Juureravi ja alkohol

Kes on korra tundnud hambavalu mäletab seda hästi kuna see võib olla päris valus, inimene ei pruugi saada valu tõttu öösel magada ja mõnel korral pole ka valuvaigititest kauaks abi.

Kahjuks ja tihti reeglina tabab inimesi hambavalu väga ebasobival ajahetkel. Kas näiteks reisil olles või enne kaua oodatud tähtpäeva. Inimene pöördub hambaarsti juurde abi järele ja reeglina tekib küsimus KAS MA TOHIN ALKOHOLI JUUA?

Kas juureravi ajal on lubatud alkoholi joomine?

Juureravi on hambaravi protseduur, mille käigus eemaldatakse hambajuurest põletikuline/lagunenud kude ja ravitakse juurekanalit.  Ravi võib vajada ka mitut hambaarsti visiiti ja seega mitut raviprotseduuri enne kui ravi läbi saab.

Tihtilugu patsiendid uurivad millal ja kas nad saavad juureravi visiitide vahel ja juureravi järgselt alkoholi tarbida. 

Siinkohal tuleb meeles pidada, et ravi käigus tuleb ette, et patsient võtab suukaudseid ravimeid, kas näiteks valuvaigisteid või antibiootikume. Ravimite tarvitamise ajal ja vahetult selle järgselt ei ole mõistlik alkoholi tarvitada. Alkohol võib mõjutada ravimite toimet ja koostöös ravimitega avaldada näiteks maksale toksilist toimet.

Alkohol võib suurendada verejooksu riski, aeglustada paranemisprotsessi ja mõjutada ravimite toimet. Alkohol võib samuti vähendada immuunsüsteemi võimet võidelda infektsioonide vastu. Lisaks võib alkoholi tarbimise järgselt muutuda inimese käitumine (purjus olekus) ja ta võib võtta vastu tervist kahjustavaid otsuseid ja käike. 

Mõnel inimesel võib juureravi kesta kuid, sellisel juhul kui on soov alkoholi tarvitada kindlasti konsulteerige oma hambaariga. Arst oskab soovitada kas ja mitu päeva peale protseduuri alkoholi tarbimist vältida.

Üldine reegel on selline, et võimalusel vältige alkoholi tarbimist ravi jäigus ja vahetult selle järgselt.

Me loodame, et antud blogi tõi selgust selles sagedases küsimuses.

Broneeri aeg