Juureravi kodus

Hammas hakkas valutama kõige ebasobivamal hetkel? Mida teha kui kohe arsti juurde ei pääse?

Siin blogis proovime Sind aidata ja olukorda selgitada.

Miks hammas valutab?

Esineb erinevat tüüpi hambavalu. On olemas mööduv hambavalu, näiteks peale magusa asja söömist tekib valu mis ruttu möödub. Või hambavalu, mis kestab üle 5 minuti järjest. See on pidev hambavalu, hammas võib valutada näiteks kogu öö. Sellise valu puhul on tegu kas hambanärvi põletikuga või hambajuurealuse põletikuga.

Ehk siis hambavalul on põhjusteks: kaaries, närvipõletik või hambajuure alune põletik.

Mida ma saan hambavalu puhul kodus teha, et ennast aidata?

Kui tegu on mööduva hambavaluga siis reeglina aitab hammaste korralik pesu ja suuloputus. See eemaldab suhkru ja toidu jäägid hammastelt ning valu ajutiselt möödub, seda kuni järgmise korrani. Probleemi lõplikuks lahenduseks tuleks siiski pöörduda hambaarsti poole kaariese raviks.

Kui hammas valutab mitu tundi järjest?

Siis on reeglina tegu pöördumatu põletikuga. Esimene asi mis aitab hambavalu vastu on valuvaigisti. Sobivad käsimüügiravimid nagu paracetamol ja ibuprofeen. Kindlasti lugege läbi ravimi pakendis olev infoleht, et olla kindel ravimi manustamise viisis ja koguses. Kindlasti tasuks hoida hambad puhtana ka seal kohas kus on valu. Ei tasu seda piirkonda mudida, soojendada, masseerida ega teha ka mingisuguseid kompresse. Kõik see asja paremaks ei tee, vaid vastupidi. Esimesel võimalusel tuleks pöörduda hambaarsti vastuvõtule. Kui hammas valutab öösel kannab reeglina hommikuni oodata. Tallinnas on olemas ka valvekliinikud, et võtavad valuga patsiente vastu elavas järjekorras. 

Kas kodustes tingimustes on juureravi teostamine võimalik?

Kahjuks mitte. Juureravi on keeruline protseduur, see nõuab teatud tehnikat ja tingimusi, et selle ravi teostamine üldse võimalik oleks.

Parim nõu! Kui Sinu hammas hakkas kasvõi veidi valutama pane kohe hambaarsti juurde aeg kirja.

Broneeri aeg