Hambavalu peale juureravi

Paljusid inimesi huvitab millal ja kui kõvasti võib hammas valutada juureravi käigus ja peale seda.

Protseduur kujutab endast hambasiseste juurekanalite süsteemi puhastust. Kuna juurekanalite süsteem võib anatoomiliselt palju varieeruda on ka selle puhastamine ja täitmine (ravi) keeruline protseduur. Reeglina on protseduur täiesti valutu. Üksikutel juhtudel võib see olla valulik nii ravi protseduuri ajal kui ka võib esineda juureravi järgne valu. Hammas võib keskmiselt või nõrgalt valutada või olla tundlik veel mõned päevad peale protseduuri.

Vanasti oli endodontiline ravi (juurekanalite puhastus) äärmiselt valulik protseduur, siit pärineb ka inimeste hambaarstide hirm. Õnneks need ajad on möödas ja tänapäeval on see suuremal osadel juhtudel täiesti valutu. Enne protseduuri algust teeb hambaarst kohaliku tuimestuse. Ravi käigus puhastab hambaarst juurekanali süsteemi põletikulisest või lagunenud koest. Ebamugavus ja kerge valu tunne on just sellest tegevusest põhjustatud. Reeglina on valu kas nõrk või mõõdukas ja patsient saab valu ravida retsepti vabade valuvaigistitega nagu ibuprofeen ja paracetamol. Hea juureravi arst alati hoiatab patsienti ette, et võib esineda juureravi järgne valu ning soovitab sobivat valuvaigistit või vajadusel kirjutab retsepti. Kui Te kasutate ka muid ravimeid siis enne valuvaigistite võtmist palun konsulteerige oma arstiga, et vältida ravimite võimalikke interaktsioone. Kui hammas on peale juureravi tundlik või valulik on soovitatav vältida mälumist selle hambaga ning kindlasti tuleb hambaid korralikult pesta.

Millal otsida abi juureravi teostanud arstilt?

Juhul kui peale protseduuri esineb valu või tundlikkus peaks see mööduma mõne päevaga. Kui valu ei taandu ja/või esineb turse kolme päeva möödumisel tuleb pöörduda tagasi arsti juurde. Suuremal osal juhtudel piisab ühes või kahest visiidist, et juurekanalite süsteem puhastada ja täita (teostada ravi otsast lõpuni), kuid keerulistel juhtudel (mille puhul esineb protseduuri järgne valu ja turse) võib osutuda vajalikuks mitu korduvat puhastus juureravi protseduuri. Sellisel juhul on raske prognoosida juureravi visiitide arvu. 

Kui ravi on lõpetatud vajab hammast reeglina krooni.

Broneeri aeg