Esteetiline hambaravi

Paldiski mnt 9, Tallinn +372 660 9701, mob: +372 5332 8459
Laulupeo 2, Tallinn +372 625 1388, mob: +372 5199 9336

Paldiski mnt 9, Tallinn
+372 660 9701,
mob: +372 5332 8459
Laulupeo 2, Tallinn
+372 625 1388,
mob: +372 5199 9336

HanzaDent Hambaravis me väärtustame igat patsienti. Kui pöördud meie juurde ravile arvestab alati meie meeskond Sinu soovidega ning koos leiame parima lahenduse Sinu muredele!

Hambaravi on suuõõne, igeme ja hammaste haiguste väljaselgitamine ja ravi. Samuti patsientide harimine hammaste eest hoolitsemise ja hamba- ning igemehaiguste vältimise teemal. Hambaravi alla kuulub ka lootusetult lagunenud hammaste eemaldamine, vältimaks haiguse edasist levikut, ja nende proteesimine.

Kui hammas valutab, on viimane aeg alustada hambaraviga, sest valu on põletiku märk.

Hambaravi

Kui valu puhul hambaarsti juurde ei pöörduta, levib põletik hambast lõualuusse, mille ravi on juba palju keerulisem ja mahukam. Paljudel juhtudel on tarvis see hammas ka eemaldada. Hambaeemaldamise järgselt tuleks hammas kindlasti proteesida, sest hammaste puudumine hammaskonnas põhjustab olemasolevate hammaste koormuse suurenemise ja võib põhjustada ka allesjäänud hammaste asendi muutuse hambakaares. See toob omakorda kaasa juba ridamisi selliseid probleeme nagu hambakaaries jms. Seega, puuduvad hambad tuleks õigeaegselt asendada, säilitamaks hammaskonna tervikliku funktsiooni, parima tervise ja esteetika.

Kuidas muutub hambumus peale hamba eemaldamist võid vaadata siit:

https://www.youtube.com/watch?v=2t5hQijcb5E

Kuidas hammaste eest hoolitseda?

Hammaste eest hoolitsemine seisneb õiges hambapesu tehnikas, õigetes toitumisharjumustes ja korralises hambarsti külastamises. Hambaid tuleb pesta 2 korda päevas, hommikul ja õhtul ning 1 kord päevas tuleb puhastada ka hambavahed, kas hambaniidi, hambavaheharja või hambavahe veesurvepesuriga, sõltuvalt sellest, millist vahendit on hambaarst soovitanud. Väga oluline on ka hammaste puhtuse kontroll peale hambapesu. Seda saab teha, kas närides hambakatu indikaator tablette, mis värvivad puhastamata jäänud hambakatu eredat värvi. See võimaldab näha mustaks jäänud kohti ja need kerge vaevaga ära puhastada. Kõige lihtsam viis on keelega üle hammaste libistada, sest puhas hambapind on reeglina sile kui klaas. Kui hammas peale pesu tundub kare, on ta katuga kaetud ning see tuleks uuesti puhtaks pesta. Hambapesu eesmärk on puhas hammas.

Meie arstid soovitavad oma patsientidele elektrilisi hambaharju, kuna need on tavalistest palju effektiivsemad!

Õigeaegne kontroll võimaldab avastada probleemid nende algstaadiumis, mis teeb nende lahenduse kiiremaks, meeldivamaks ja odavamaks.

Täidised

Täidised

Meie kliinikus on kasutusel viimase põlvkonna Saksamaal, USAs ja Jaapanis toodetud komposiit täidised. Vajaduse korral kasutame klaasionomeer täidiseid ning ajutisteks lahendusteks on nii tavaline- kui ka valguskõvastuv ajutine täidis, sõltuvalt näidustustest.

Valguskõvastuvad

komposiittäidiseid kasutatakse nii esi- kui ka tagumiste hammaste püsivaks taastamiseks.

Klaasionomeer

tsemendid on fluoori vabastavad hambatäidised ning sobivad nii laste piimahammaste ja jäävhammaste raviks kui ka äsja lõikunud jäävhammaste kaitsmiseks. Samuti sobivad klaasionomeer täidiseid ideaalselt komposiit täidiste alla, hamba dentiini asendamiseks. Mälumispindadale ei soovitata neid pikaks ajaks jätta, kuna nad kuluvad võrdlemisi kergelt.

Kaariese ravi teostatakse reeglina kohaliku tuimestusega. Vajadusel hammas isoleeritakse suuõõnest kummist kofferdami abil, kaariootiline kude eemaldadatakse ja kaviteet desinfitseeritakse. Puuduvad hambaseinad taastatakse ja vajadusel asetatakse alustäidis. Seejärel taastatakse täielikult ka hambakroon.

Täidistele kehtib 6 kuuline garantii, juhul kui arst ei ole määranud teisiti.

AirFlow puhastus

Air Flow puhastus (pärlipesu) on hammastelt katu ja pigmendi eemaldamine survepesu meetodil. Spetsiaalsest apaaradist suunatakse hammastele vee ja sooda juga, mis eemaldab efektiivselt hamba peal oleva pigmendi ja teeb puhtaks ka kõige mustemad ja kitsamad hambavahed. See on eriti oluline kui hambavahede puhastamine hambaniidiga ei ole regulaarne. Reeglina on pärlipesu valutu, sest protseduur toimub ainult vee, õhu ja soodapulbri abil. Eriti tundlikke hammaste puhul ja kliendi soovil on võimalik teha ka tuimestus.

Professionaalne hammaste puhastus tagab parema igemete- ja hammaste tervise ning aitab vältida parodontiidi ja hambaaukude teket.

Laste hambaravi

Laste hambaravi

Tihti saab laps oma esimese infektsiooni just lähedaste käest. Pahaaimamata söödavad lapsevanemad last sama lusikaga, millega ise söövad. Täiskasvanutel on aga suus juba terve “kollektsioon” baktereid , mida lapsel veel ei ole ja sellega annavad vanemad lapsele edasi kõik oma suus elavad pisikud.

Esimene visiit väikelapsega võiks toimuda enne kolmandat eluaastat juhul kui ei ole varem tekkinud kaebusi. Sõltumata nähtavate probleemide olemasolust, tuleks see külastus ikkagi ette võtta, et laps saaks juba varakult aru, kes on hambaarst ja mida ta teeb. Esimesel visiidil tutvustatakse läbi väikese mängu hambaarsti instrumente ja muid vahendeid ning hambaravi tooliga saab ka sõitu teha. Laste hambaravi arst räägib, kuidas hambaauke ravitakse ja näitab lastele mõeldud toredaid värvilisi plomme. Väikestele räägitakse, kuidas sööbik ja pisik hammastesse auke teevad ja mida peaks tegema, et niimoodi ei juhtuks.

Iga väikene patsient saab pärast hambaarsti külastust kaasa ka toreda üllatuse.

Laste hambaravi on natukene erinev täiskasvanute hambaravist. Laste puhul tuleb lähtuda sellest, et ei ravita ainult hammast vaid luuakse usaldussuhe väikese patsiendiga. Varajases eas talletuvad kogemused mällu eriti eredalt, mis kujundavad tema käitumismustreid ka täiskasvanueas. Sellepärast ongi oluline roll kanda ka lapsevanematel, kes saavad lapse hoiakuid hambaravi suhtes kujundada juba kodus.

Kuidas muuta hambaravi laste jaoks meeldivaks?

1. Rääkige kodus hambaarstist, kui sõbrast ja heategijast. Laps paneb tähele ja jätab meelde, kui teised perekonnaliikmed räägivad hambaarsti juures käikudest negatiivses alatoonis. Selline käitumine seab talle eelarvamused ja tänu teile õpib ta hambaarsti kartma juba enne esimest kokkupuudet.

2. Seletage talle hambaarsti olemust neutraalsel tasandil. Näiteks: „Laste hambaarst on tore tädi, kes teeb kõik sinu hambad ilusti korda ja sul on pärast hea olla”. Juhul, kui lähenete nii: „Ära karda, hambaarst ei tee sulle haiget ja puurimine ei ole ka valus”, siis last hirmutavad sõnad „haiget” ja „valus” ja ta kardab ka juba sellepärast, et talle öeldi „ära karda”. Järelikult ikka on põhjust karta…

3. Hambaarsti ravimeetoditest saab ka rääkida lapsesõbralikumal viisil. Selle asemel, et rääkida puurimisest, saab lapsevanem luua kujuteldava pildi põrisevast harjakesest, kes sööbikuid ja pisikuid taga ajab ning nad suust minema kihutab.

4. Kõige parem oleks edaspidiselt sama laste hambaarsti juures käia. Laps tunneb ennast mugavamalt arstiga, kellega ta on juba kohtunud ja kellega on tekkinud usaldus.

5. Pärast hambaarsti juures käiku tuleks last kiita, et ta oli tubli ja käitus ilusti. Küsida temalt, mis talle kõige rohkem meeldis ja lasta tal ise leida asja juures positiivseid jooni. See seob tema läbielamised meeldivate kogemustega.

Meie pakume laste piimahammaste raviks toredaid värvilisi plomme, mida on suus hästi näha ja võimalik ka kõikidele sõpradele näidata!

Esteetiline hambaravi

Esteetiline hambaravi

Tehnoloogia areng on kaasa toonud palju võimalusi hammaste esteetilise väljanägemise loomiseks või taastamiseks ehk esteetilisele hambaravile. Kaasaegsed materjalid võimaldavad muuta nii hammaste värvi, kuju kui ka suurust.

Esteetiline hambaravi hõlmab endas nii naeratuse joone korrigeerimist kui ka hammaste ja suuõõne põhjalikku survepesu. See puhastab hammastele kogunenud pigmendi ja toob esile ilusa loomuliku hambavärvi. Naeratuse ilusamaks muutmisel vahetatakse ajaga oma värvi muutnud täidised hamba värviga sobivate täidiste vastu või/ja paigaldatakse laminaadid, kroonid ja sillad.

Esteetilise hambaraviga tegeledes, tuleb meeles pidada ka neid hambaid, mida naeratamisel näha ei ole. Kõiki hambaid tuleb võtta ühtse tervikuna ning võrdselt peab hoolitsema nii esi- kui tagahammaste eest. Juhul, kui te pöörate suurt tähelepanu ainult esihammaste tervisele ja kaunile väljanägemisele ning jätate tagumised purihambad hoole ja ravita, lagunevad need ära. Seejärel jääb mälumiskoormus rohkem esihammastele, milleks need aga ette nähtud ei ole, sest mälumistöö peavad ära tegema purihambad. Juhul kui purihambaid ei ole või nende asend hambumuses ei võimalda neil normaalselt mälumisest osa võtta, langeb topelt koormus esihammastele ning probleemid ei lase kaua oodata.

Esteetilise hambaravi alla kuulub:
  • Hammaste valgendamine
  • Hammaste kuju ja värvi ilusamaks muutmine
  • Proteesimine laminaatide või komposiit täidiste abil
  • Vajadusel ka igemekirurgia

Hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine

Hammaste värvimuutuse peamisteks põhjusteks on suitsetamine, värviliste jookide joomine (kohvi, tee, punane vein, coca-cola) ning värviliste toitude söömine (peet). Paljudel juhtudel muudavad värvi ka juureravitud “surnud” hambad ning hammaste värv võib olla muutunud lapseeas tarbitud antiootikumide ( tetratsükliin ) tõttu.

Sõltumata hammaste valgendamise meetodist on valgendavaks toimeaineks vesinikperoksiid H2O2. Meie kliinikus valgendatakse hambaid spetsiaalse geeliga (H2O2 kontsentratsioon on 35 %). Geel kantakse patsiendi puhastatud hammaste pinnale, hoitakse seal mõnda aega, eemaldatakse ja kantakse värske geeli kiht peale. Seda protseduuri korratakase mitu korda. Peale geeli eemaldamist hambapinnalt toimub valgendusprotsess edasi veel umbes 24 tundi kuna geel on imendunud hamba emali ja reageerib seal veel edasi. Lõpptulemust on võimalik hinnata 24h tunni möödudes valgenduse algusest.

Enne hammaste valgendamise protseduuri peavad hambad olema puhastatud ja kõik kariootilised kahjustused ravitud. Muud olemasolevad hammaskonna probleemid tuleb valgendamise ajaks korda teha või kontrolli alla saada.

Hambaid võib valgendada ka laminaatide või muute proteeside olemasolul. Eemaldatavad proteesid tuleb selle protseduuri ajaks suust välja võtta. Arvestada tuleb sellega, et valgendusaine toimib ainul naturaalsele hambakoele. Täidised, laminaadid, kroonid ja muud arsti poolt suhu asetatud konstruktsioonid valgemaks ei lähe.

Peale professionaalset valgendust pakume patsiendile ka võimalust jätkata hammaste valgendamist iseseisvalt. Selle jaoks tehakse individuaalsed valgenduskaped. Kapedesse tuleb asetada spetsiaalne valgendusgeel ja seejärel panna need suhu. Kapede suus hoidmise aeg sõltub geeli kontsentratsioonist kuid kindlasti tuleb kaped suust ära võtta kui hambad muutuvad hellaks. Seda protseduuri võib korrata mitu päeva järjest kuni saavutatud tulemus on käes.

Peale valgendamist tuleb mõnda aega vältida ülalmainitud värviliste toitude söömist ja jookide joomist.

Laminaadid

Laminaadid

Hambalaminaadid on portselanist hambakatted, mida kasutatakse oma hammaste kuju ja / või värvi muutmiseks, juhul kui valgendamine ei ole olnud tulemuslik. Samuti kasutatakse laminaate ka hammastel, kuhu on asetatud hulgaliselt täidiseid ja neid ei ole enam plommimaterjaliga võimalik esteetiliselt taastada.

Me pakume laminaate nii põldpao keraamikast kui ka e.max ( liitium disilikaat) keraamikast. Võrreldes komposiidiga taastatud esihammastega on keraamilised laminaadid kindlasti loomulikumad ja ilusamad.

Laminaatide paigaldamise eelduseks on piisav hambakoe olemasolu. Kui hammas on ulatuslikult lagunenud, tuleks mõelda hambakroonide asetamisele.

Laminaate tuleb hooldada nagu oma hambaid. Hea süühügieen aitab kindlasti tulemusele ja püsivusele kaasa.

Parafunktsioonid (hammaste kokkusurumine ja krigistamine) ja hambumuse häired, mille tõttu on koormus hammastel jaotatud valesti, võivad põhjustada esihammastele (laminaatidega hambad) suurenenud surve ning laminaatide ära tulemise või murdumise. Selle vältimiseks tuleb kindlasti kasutada laminaatide kaitseks öökapet, mis vajadusel patsiendile tehakse.

Laminaatide paigaldamise järgselt võib esineda lühiajaline valu ja hammaste tundlikkus, mis on eelkõige tingitud protseduuri tehnilistest aspektidest.

Hammaste taastamine komposiidiga

Hammaste taastamine komposiidiga

Juhul, kui hambakrooni defekt ei ületa 50 % hambakrooni mahust või kui hammaste taastamine portselaniga läheb liiga kulukaks, on võimalik esihambaid ka komposiidiga taastada. Komposiidiga esihammaste taastamise eelduseks on vähemalt 50 % oma hambakrooni olemasolu. Kui hambad on lagunenud rohkem kui 50 % ulatuses, tuleb mõelda kroonimisele.

Hammaste taastamine komposiidiga teostatakse kohaliku tuimestusega, hammas isoleeritakse, eemaldatakse kõik vanad täidised ja kaaries ning hammas ehitatakse uuesti valguskõvastuvast komposiit materjalist.

Üldjuhul on söömine ja joomine lubatud kohe peale protseduuri. Komposiit täidetud hambaid tuleb puhastada samamoodi nagu kõiki teisi hambaid.

Hambakaunistused

Hambakaunistused

Hambakaunistused on hammastele liimitavad ehted, mis on üldjuhul väärismetallist, vääriskividest või klaasist. Need liimitakse hambapinnale ilma emaili kahjustamata ja ka kaunistuste eemaldamine ei kahjusta hambaid mitte mingil määral.

Protseduur on kiire, valutu ja võtab aega maksimaalselt 15 minutit. Hambakaunistust ei soovitata paigaldada kariootilistele hammastele.

Korralikult paigaldatud ja hooldatud hambakaunistus püsib hambal aastaid, kuid kõva toidu hammustamine, pastapliiatsi otsa närimine või traumad võivad sellele liiga teha ning hambakaunistus tuleb ära. Kui hambakaunistuse liimitav pind on rikkumata, siis on võimalik see tagasi liimida.