Hammaste implanteerimine: Millised on taastumisprotsessi etapid?

Sellele küsimusele vastab Hanzadent Hambaravi arst dr. Regina Kuningas-Ott.

Hammaste implanteerimine on tänapäeval hambaravis igapäevane protseduur.

Tegu on kirurgilise protseduuriga mille jooksul asetatakse lõualuusse puuduva hamba kohale kruvi, mõningatel juhtudel asetatakse kruvi ka kohe ( või mõne päeva möödudes) ajutine kroon või protees. Teistel juhtudel jäetakse kruvi paranema, kas õmmeldakse limaskest pealt kinni, et et inimesel suus midagi üldse ei paista või jääb näha väike metalliks paranemiskruvi.

Reeglina viiakse protseduur läbi kohaliku tuimestusega ja patsient saab protseduuri järgselt suukaudselt käsimüügi valuvaigisteid. Patsient saab neid ise võtta vajadusel. Arst annab kaasa ka õpetuse kuidas rohtu võtta.

Suuremalt osalt proteesitakse ehk implanteeritakse üksikuid hambaid. Ning patsientide sõnul on protseduur palju lihtsamini talutv, kui nii võib öelda, meeldivam võrreldes hamba eemaldamisega. Reeglina valutab haava koht maksimaalselt ühe ööpäeva. Harva võib esineda turset ja 2-3 päeva kestvat valu. Seda enamuses juhtudel kui implanteerimisele lisaks tehakse kas igemeplastikat või lisatakse kunstluud luumahu suurendamiseks. Kindlasti peale implanteerimist võtab patsient antibiootikume ja vajadusel valuvaigisteid.

Seega üksiku või paari implantaadi asetamise järgselt reeglina taastuvad patsiendid ruttu ja ilma eriliste kaebusteta.

Juhtudel kui toimub ulatuslik kirurgiline protseduur kui eemaldatakse palju hambaid ja asetatakse mitmeid implantaate ka siis enamused patsiendid taastuvad päeva-paariga. Sellistel juhtudel võib esineda rohkem turseid ja isegi sinikaid näol operatsiooni piirkonnas.

Hambaarst kindlasti hoiatatud patsienti ette sellest millist taastumist on oodata. Kuid siiski enamusel juhtudel on taastumine patsientidel kerge või hästi talutav.

Broneeri konsultatsiooni aeg juba täna!

Broneeri aeg