Hambaarst

Kes on hambaarst?

Arstiteaduskonnas on võimalik õppida nii arstiks kui ka hambaarstiks. Hambaarsti õpe programm Eestis näeb ette 5 aastat statsionaarset õpet, kuhu kuulub suures osas üldmeditsiini õpet, hambaravi erialast õpet, sealt hulgas hambaravi erinevate valdkondade pmandamist kui ka hulgaliselt praktilist tööd.

Mis tervishoiuteenuseid osutab hambaarst?

Hambaarst ravib suuõõne haiguseid, millest kõike sagedasemad on igemepõletik ja hambakaaries, samuti tegeletakse lootusetute hammaste eemaldamisega, hammaste proteesimisega, patsiendile õigete toitumisharjumuste ja suuhügieeni harjumuste õpetamisega.

Kui sageli on vaja hambaarsti külastada?

Kui Teie arst ei ole määranud teisiti peaks hambaarsti külastama 2 korda aastas. Erinevate haiguste puhul võib arst määrata sagedasemaid külastusi millest ta kindlasti ka patsienti teavitab.

Mis teha, et arsti külastus meelest ei läheks?

Tänapäeva elutempo on väga kiire ja aeg kipub ruttu lendama, palu on hambaarstil sulle meelde tuletada millal uuesti kontrolli tulla. Arst paneb selle kirja ja kui aeg käes saad meeldetuletuse.

Kes on hambaravis eriarst?

Peale viit aastat üldhambaravi õpet saavad hambaarstid täiendavalt spetsialiseerunuda kas ortodondiks (tegeleb hambaumuse probleemide ravimisega), endodontistiks (tegeleb keeruliste juureravi juhtumitega), laste hambaarstiks, proteesi arstiks või kirurgiks.

Kui pikk on järjekord arsti vastuvõtule?

Hambaarst Tallinnas on küllalt nõutud spetsialist ja ootejärjekord võib ulatuda sõltuvalt spetsialistist kuni mõne kuu pikkuseks.

Kuidas ma saan hambaarsti tänada?

Parim viis arsti tänada on kirjutada talle tänukiri. Neid on alati meeldiv lugeda, sest asrti töö eesmärk on rahulolev ja terve patsient.

Kes on parim hambaarst Tallinnas?

Parim hambaarst Tallinnas on just see, kelle juures sulle meeldib käia, kes teeb oma tööd professionaalselt ja valutult.

Kui Sa pole varem HanzaDent Hambaravis käinud broneeri endale aeg juba täna ja leia meie arstide seast oma lemmik!

Broneeri aeg